Odzież na siłownię dla pań

Trening na siłowni wymaga większej uwagi, co do naszego stroju. W końcu nie jesteśmy tam sami, więc nie możemy sobie pozwolić na rozciągnięty dres i dziurawe skarpetki. Nie musimy też przesadzać z regulowaniem temperatury naszego ciała, bo na siłowniach zazwyczaj jest dobra klimatyzacja i potrzebujemy co najwyżej koszulki, spodenek i dobrych butów. Jak się ubrać na siłownię?

Kolorowo!

Zanim przejdziemy do bardziej technicznych uwag, polecamy wybierać fantazyjne stroje. Nic tak nie poprawia humoru jak kolory, one również motywują nas do działania. Z uwagi na to, że rynek z tekstyliami sportowymi daje nam wręcz nieskończone możliwości w doborze fasonów i modeli, nawet najbardziej wybredna pani znajdzie strój, który jej się spodoba.

Cechy ubrań sportowych

Odpowiedz sobie na pytanie, co jest dla ciebie najważniejsze w outficie na siłownię? Przede wszystkim wygoda – ubrania, które założysz, powinne być dobrze dopasowane do twojej sylwetki, ale nie obcisłe. Po drugie, takie, na których pot nie będzie ani widoczny, ani odczuwalny. Warto kupić ubrania w specjalnych sportowych sklepach, lub te z półki przeznaczonej dla sportowców. Przedział cenowy jest naprawdę rozstrzelony – bo bluzkę ze specjalnego materiału możemy kupić nawet od 20 złotych aż do 200-300. Oczywiście, jest różnica w materiałach pomiędzy konkretnymi markami, ale na sam początek nie wydawaj fortuny na ten strój – przetestuj modele, które najbardziej ci odpowiadają, a potem zastanów się, czy potrzebujesz markowych ciuchów. Pamiętaj też, by po każdym treningu prać te ubrania, najlepiej w płynie przeznaczonym do prania odzieży sportowej, który kupisz np. w każdym Rossmanie.

Buty

Buty sportowe to obowiązkowy element każdego zestawu do ćwiczeń. Nie będą to te same buty, co do biegania, chyba że chcesz się męczyć i ubrudzić pyłkami z podłoża. Buty do fitnessu cechuje elastyczna podeszwa, lekkość i miękkość. Przy wykonywaniu każdego ćwiczenia powinny utrzymywać stopę w odpowiedniej pozycji, ale nie ograniczać jej ruchów. Natomiast buty do biegania muszą być sztywniejsze i lepiej zamortyzowane, ze względu na różnice w podłożu i intensywności treningu. Tutaj również uwaga – nie każde obuwie, które ma w nazwie „fitness” jest rzeczywiście do fitnessu przeznaczone. Najlepiej zapytać sprzedawcy albo poczytać wcześniej na ten temat – albo kierować się zdrowym rozsądkiem i wskazówkami zawartymi powyżej.

Bielizna sportowa

Drogie panie, na siłownię odpuśćmy zakładanie stringów, nawet jeśli mięśnie naszych pośladków są idealnie wyrzeźbione. Nie ma co nikogo rozpraszać, jesteśmy wśród ludzi i nie każdemu odpowiadają takie widoki. Panie powinny pamiętać również o założeniu stanika sportowego!