Jak wybrać ubrania na siłownię?

W co się ubrać na siłownię – niejednokrotnie zapytują siebie panie przed wyjściem. Obecnie fitness jest bardzo promowany w mediach, a czołowe trenerki wyglądają obłędnie z odsłoniętymi brzuchami, obcisłymi legginsami i wyeksponowanymi biustami. W realnym świecie panie muszą zmagać się natomiast z nieco innymi problemami – tutaj wystaje fałdka na brzuchu, jeśli ubierzemy zbyt obcisłe legginsy będzie nam widać cellulit, albo co gorzej – majtki, a pokazywanie biustu nie zawsze należy do priorytetów, jeśli chodzi o trening. W co się ubrać na siłownię? To my postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Buty

Zacznijmy od dołu, czyli od butów. Dobrze dobrane buty to obowiązkowy element prawie każdego treningu – z wyłączeniem pilatesu i częściowo stretchingu. Buty nie mogą utrudniać ćwiczeń, a wręcz przeciwnie, pomagać w odpowiedniej technice. Czy wiedziałaś, że nie powinno się robić przysiadów bez uprzednio założonych butów? Jakimi cechami powinny charakteryzować się buty do fitnessu? Najważniejsza jest elastyczna podeszwa i raczej miękka konstrukcja (a nie sztywne i wodoodporne, wręcz pancerne obuwie). Buty na siłownię to nie są buty do biegania ani spacerów, również ze względów higienicznych. Na pewno poczujesz boleśnie piasek czy inne zanieczyszczenia, które przykleją się do ciebie na macie podczas ćwiczeń, jeśli zdecydujesz się założyć buty do biegania. I jeszcze jedno, nie daj się zwieźć opisom butów, bo często te, które są do fitnessu się do tego nie nadają. Osobiście polecamy Nike Air Max czy Nike Free, które świetnie sprawdzają się w siłowni, a można je kupić po dobrej cenie np. w outletach. Jeśli chodzi o skarpetki wybierz takie, które ochronią twoją stopę przed otarciami. Warto też się zastanawiać nad alternatywnym do bawełny materiałem, np. bambusem, który lepiej chłonie wilgoć.

Spodnie/spodenki

I tutaj liczy się wygoda. Nie polecamy dresów, bo chodzi o to, by nasze ćwiczenia były precyzyjne i nic nie krępowało naszych ruchów. Niezależnie od pory roku, mamy do wyboru spodenki, legginsy 3/4 i legginsy na całą nogę. Ważne, żeby były dobrze dopasowane, ale nie uciskały oraz były zrobione z materiału przeznaczonego do ubrań sportowych. Zapomnij na zawsze o bawełnie, jeśli idziesz ćwiczyć, chyba że lubisz ćwiczyć w wilgotnych ubraniach, które się do ciebie przyklejają.

Koszulka

Tutaj również zasada jest prosta – wygoda i komfort oraz specjalistyczny materiał. Masz do wyboru naprawdę szeroką ofertę modeli bluzek sportowych, z rękawkami, bokserki, na ramiączkach, oversize … wszystko zależy od twojego gustu. Ważniejszym elementem jest dobry stanik sportowy, który zaopiekuje się twoimi piersiami podczas ćwiczeń. Daruj sobie stringi idąc poćwiczyć, lepiej kupić bezszwową bieliznę.