Fakty i mity o odzieży termoaktywnej

Jesteście ciekawi faktów i mitów, jakie chodzą na temat odzieży termoaktywnej? Przygotowaliśmy specjalnie dla was zestawienie najbardziej interesujących informacji, jakie udało nam się zdobyć.

W ubraniach termoaktywnych się nie pocimy ani nie śmierdzimy

To stwierdzenie należy niestety do mitów. Nie takie jest przeznaczenie ubrań wykonanych z włókien syntetycznych. Mają bowiem one za zadanie jak najbardziej skutecznie odprowadzać wilgoć i utrzymywać komfortową temperaturę naszego ciała. Nie istnieją ubrania, w których podczas wysiłku fizycznego się nie spocimy. Jeśli chodzi o kwestię zapachu, to ubrania dobrych marek mają wszyte srebrne nitki, które działają antybakteryjnie i pochłaniają większą część przykrego zapachu.

Poza tym pot jest naturalną reakcją organizmu ludzkiego na przegrzanie organizmu. W ten sposób się po prostu ochładzamy!

Ubrania termoaktywne są przeznaczone tylko do uprawiania aktywności fizycznej w chłodne miesiące

To również mit. Odzieży i bielizny termoaktywnej możemy używać przez cały rok, niezależnie od tego jaki rodzaj aktywności fizycznej uprawiamy oraz gdzie ćwiczymy – czy to na zewnątrz, czy na siłowni. Ale faktem jest, że używanie ich w chłodne miesiące to bardzo dobry pomysł. Ubrania z materiałów syntetycznych, w przeciwieństwie do bawełny, nie chłoną wilgoci jak gąbka w ekspresowym tempie – a dodatkowo pozbywają się jej kilkanaście razy szybciej. Na pewno znasz to uczucie przepoconej i zimnej bawełnianej koszulki czy bielizny, która przykleja się nieprzyjemnie do twojego ciała po kilku godzinach wysiłku, prawda? Ubrania termiczne zapewniają lepszą wentylację niż te z włókien naturalnych.

W ubraniach termicznych mamy większe poczucie komfortu

Prawda! Ubrania sportowe są bezkonkurencyjne, jeśli chodzi o … uprawianie sportu. Powinno to być logiczne, a nadal z trudem patrzy się na ludzi biegających w ciężkich dresach. Ubrania termiczne dobrze przylegają do naszego ciała i zapewniają nam ogromną swobodę ruchu, poza tym pozostaje poruszona już kwestia wilgoci. Oraz zapachu (srebrne nitki). Oczywiście, lepiej żeby nikomu nie przyszło do głowy używanie jednego zestawu sportowego przez kilka treningów, bo może okazać się to niezwykle przykre dla wszystkich towarzyszy… Kolejnym argumentem potwierdzającym prawdziwość tego stwierdzenia jest również fakt, że w dobrze dobranych ubraniach sportowych niemożliwością jest nabawienie się jakichkolwiek otarć!

Ubrania termiczne są drogie

To zależy od producenta. Na sam początek możesz wypróbować tańszych odpowiedników i wybrać się na zakupy np. do Decathlonu czy jakiegokolwiek supermarketu. Jak już złapiesz bakcyla na pewno zainwestujesz więcej, chociaż to nie jest wymagane.