Strój na zajęcia z fitnessu

Zaczyna się zazwyczaj od motywacji, oglądania zdjęć kobiet „przed” i „po” kilku miesiącach treningu. I to nie sławnych kobiet czy celebrytek, ale zwyczajnych mam trójki dzieci czy zapracowanych pań. Media promują wysiłek fizyczny mocniej niż kiedykolwiek wcześniej, mamy dostęp do setek programów z ćwiczeniami za darmo, a karnety na siłownię tanieją z miesiąca na miesiąc. Żal by było nie skorzystać, ponieważ regularny wysiłek fizyczny to bardzo zdrowe uzależnienie, które pozytywnie wpływa nie tylko na twoją sylwetkę, ale również psychikę.

Co zrobić, żeby się zmotywować?

To, co kobiety kochają najbardziej – czyli zrobić zakupy. Tym razem udamy się do sklepu sportowego i zastanowimy się, jaki strój będzie najlepszy na fitness. Nie ważne, czy zapisałaś się na siłownię i będziesz wyciskać poty razem z innymi kobietami, czy poćwiczysz w domowym zaciszu przed telewizorem. Jeśli wyglądasz ładnie i jest ci wygodnie, każdą czynność wykonujesz z większą przyjemnością, nie ma się co oszukiwać. Wiele kobiet rezygnuje z ćwiczeń, bo nie chcą się zbytnio przegrzać, spocić i oglądać siebie zmęczoną po treningu w lustrze. Błąd! Podczas ćwiczeń nie tylko wytwarzają się hormony szczęścia, ale i również zwiększa się wydzielanie feromonów – innymi słowy, jesteśmy naprawdę bardzo seksowne nawet oblane potem od góry do dołu!

Nieskończona ilość fasonów i kolorów

Marki odzieżowe przebijają się w wymyślaniu coraz to nowych modeli sportowych ubrań. Na pewno każda, nawet najbardziej wybredna pani znajdzie zestaw, w którym będzie wyglądać zachwycająco i czuć się gotowa do działania. Wcale nie musimy też wydawać góry pieniędzy na sportowe ubrania, bo na sam początek możemy zainwestować np. w buty i stanik sportowy. Pobuszuj na wyprzedażach, wychwytuj okazje, czyli to, co lubisz najbardziej robić.

Jaki powinien być ten strój do fitnessu?

Oprócz tego, że ładny, to również wygodny i funkcjonalny. Dopasowany do naszej sylwetki, ale nie obciskający. Zrezygnujmy z bawełny, bo ta chłonie wilgoć bardzo szybko i bardzo wolno się jej pozbywa. Lepiej postawić na ubrania wykonane ze specjalnych materiałów, które dobrze radzą sobie z odprowadzaniem wilgoci, dzięki czemu nie będziemy aż tak bardzo spocone nawet po intensywnych ćwiczeniach. Podstawą są dobrze dobrane, elastyczne i lekkie buty, oraz stanik sportowy, niezależnie od tego, jaki mamy rozmiar biustu. Na początku możemy ćwiczyć w zwykłych legginsach, ale szybko przekonasz się, o co chodzi z tą bawełną. Rozejrzyj się również za bezszwowymi majtkami i wygodnymi skarpetkami. Jeśli skompletujesz podstawowy strój, warto poprzyglądać się dodatkom – np. słuchawkom czy opaskom na czoło, które dodatkowo pochłaniają wilgoć. Ciesz się ćwiczeniami!